2 atentate për 1 javë në hotel 'Voloreka', kush është i riu i arrestuar sot që qëlloi me breshëri plumbash (EMRI-FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:33 09-08-2020 2 atentate për 1 javë në hotel 'Voloreka', kush është i riu i arrestuar sot që qëlloi me breshëri plumbash (EMRI-FOTO) Mariglen Topuzi

Ky është Mariglen Topuzi, i riu i arrestuar sot pasi ka qëlluar me breshëri plumbash ndaj hotel "Volorekës", në Pogradec.

Ai u ndalua në uniformat blu, kurse  tre të tjerë janë shpallur në kërkim.

Topuzi është 34 vjeç, banues në fshatin Buçimas, Pogradec dhe është  dënuar më parë për veprën penale "Shkatërrimi i pronës me zjarr".

Në cilësinë e provës materiale u sekuestrua 1 mjet motor tip "Suzuki", pa targë, 2 skafandra të përdorura nga autorët, ku janë fiksuar prova biologjike dhe balistike të tyre, fishekë luftarakë, si edhe pamje filmike të filmuara nga kamerat e sigurisë.

Përpos ditës së djeshme edhe në 1 gusht është qëlluar 3 herë në drejtim të dhomës së djalit të pronarit të këtij hoteli, por fatmirësisht nuk ka patur të lënduar.

tttttt.jpg

Lexo edhe: https://www.newsbomb.al/detaje-te-reja-2-atentate-per-1-jave-ne-hotel-voloreka-ne-1-gusht-u-qellua-3-here-drejt-dhomes-se-djalit-te-pronarit-sot-u-zbrazen-100-plumba-216545

Lexo edhe: https://www.newsbomb.al/qelluan-me-100-plumba-drejt-hotelit-ne-pogradec-arrestohet-nje-person-dhe-shpallen-ne-kerkim-tre-te-tjeret-detaje-cfare-u-sekuestrua-216554

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010204076766968
array(1) { ["section"]=> string(120) "2-atentate-per-1-jave-ne-hotel-voloreka-kush-eshte-i-riu-i-arrestuar-sot-qe-qelloi-me-bresheri-plumbash-emri-foto-216570" }