2 javë brenda në pus, ekipet e shpëtimit nxjerrin 2-vjeçarin e pajetë

Publikuar tek: bota, më 09:14 26-01-2019 2 javë brenda në pus, ekipet e shpëtimit nxjerrin 2-vjeçarin e pajetë

Ekipet e shpëtimit në Spanjë kanë gjetur trupin e pajetë të një djali 2-vjeçar, i cili ra në një pus në afërsi të qytetit jugor të Malagas, thonë zyrtarët.

Djali, i quajtur Julen, u zhduk në një pus të ngushtë më shumë se 100 metra i thellë më 13 janar.

Trupi u gjet në orët e para të mëngjesit të sotëm, raporton BBC, transmeton Newsbomb.al.

"Në 01:25 (00:25 me orë lokale), ekipet e shpëtimit arritën në zonën e pusit ku po kërkonin Julen dhe gjetën trupin e pajetë të të voglit", tha Alfonso Rodriguez Gomez de Celis, përfaqësuesi i qeverisë qendrore në rajonin e Andaluzisë.

Aksidenti ndodhi gjatë një ekskursioni pasditen e 13 janarit në një plantacion kodrinor afër fshatit Totalan.

Pusi me diametër 25 cm, duket se ishte lënë e zbuluar, megjithëse biznesmeni i cili fillimisht e kishte hapur atë një muaj më parë këmbënguli se e kishte vulosur.

julen1-780x405.jpg

julen3.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013428926467896
array(1) { ["section"]=> string(75) "2-jave-brenda-ne-pus-ekipet-e-shpetimit-nxjerrin-2-vjecarin-e-pajete-150366" }