2 milionë euro në bagazhin e një makine, dhe mediat franceze nxjerrin foton

Publikuar tek: bota, më 18:25 02-10-2015 2 milionë euro në bagazhin e një makine, dhe mediat franceze nxjerrin foton

Duket si nëpër filma por një foto ku në tavolinë janë vendosur dy milionë euro të kapura nga dogana franceze, po bën xhiron në media.

Aksioni i doganës franceze ka ndodhur të dielën e kaluar kur një 31 vjeçar me banim në Hungari udhëtonte i vetëm nga Spanja për në Hungari. Në bagazh ai kishte fshehur 1.918.460 euro të prerjeve nga 500 euro, 200 euro, 100 euro, 50 dhe 20 euro.

31 vjeçari u vu në pranga menjëherë nga forcat e rendit dhe u akuzua për shkelje të detyrimit të raportimit në doganë, duke hedhur dyshime për pastrim parash nga bandat kriminale.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01335883140564
array(1) { ["section"]=> string(80) "2-milione-euro-ne-bagazhin-e-nje-makine-dhe-mediat-franceze-nxjerrin-foton-22197" }