20 mijë topa të zinj hidhen në rezervuarin e Kalifornisë për një arsye të thjeshtë

Publikuar tek: bota, më 18:15 12-08-2015

Me të nxehtin rekord dhe thatësirën e madhe që ka goditur Bregun Perëndimor dhe kryesisht shtetin e Kalifornisë, Los Angelesi po bëhet “kreativ” duke gjetur mënyra se si të mbrojnë edhe atë ujë që ka mbledhur rezervuari i cili furnizon miliona banorë.

Autoritetet e Los Angelesit kanë zbrazur në rezervuar plot 20,000 topa të zinj, të quajtur edhe si “topat e hijes”, për një qëllim të thjeshtë; të mbrojnë rezervat e ujit të çmuar nga avullimi dhe pluhurat e shkretëtirës.

42-75481345.jpg

42-75481346.jpg

42-75481353.jpg

42-75481340.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01395320892334
array(1) { ["section"]=> string(88) "20-mije-topa-te-zinj-hidhen-ne-rezervuarin-e-kalifornise-per-nje-arsye-te-thjeshte-18259" }