20 vite pas hekurave TONI MONTANA shqiptar, dërgohet në burgun më të sigurtë në botë

Publikuar tek: bota, më 11:52 04-04-2019 20 vite pas hekurave TONI MONTANA shqiptar, dërgohet në burgun më të sigurtë në botë I denuari Mane Driza dhe viktima

41-vjeçari Mane Driza, shqiptari që është një vrasës profesionist me pagesë sipas medias britanike SkyNews është dënuar me 20 vite burg në Angli.

 

Shqiptari Mane Driza, i cilësuar edhe si ‘Tony Montana’ i Europës, u dënua sipas SkyNews për krimin  e tij në vitin 1999 kur ka vrarë me thikë shqiptarin Stefal Bledar Mone, 23-vjeçar. Driza ka goditur me thikë 23-vjeçarin më shumë se 100 hërë pasi e kishte torturuar.

Në një seancë gjyqësore që zgjati 2 orë, shqiptari, i cili është akuzuar për shumë vrasje në Shqipëri dhe Itali, u dënua për 20 vite burg. Organi i akuzës tha se Mane Driza është një njeri shumë i rrezikshëm dhe duhet të mbahet në qeli të veçantë pasi edhe në burg ai nuk do ta ketë të veshtirë që të vrasë.

Mane tani pritet që të dërgohet në burgun e Old Bailey, aty ku mbahen disa nga kriminelët me të rrezikshëm në botë dhe nga ku askush deri tani nuk është arratisur dot...

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011897087097168
array(1) { ["section"]=> string(90) "20-vite-pas-hekurave-toni-montana-shqiptar-dergohet-ne-burgun-me-te-sigurte-ne-bote-159151" }