20-vjetori i çlirimit të Kosovës, FSK parakalon në kazermën 'Adem Jashari'

Publikuar tek: rajon, më 09:50 13-06-2019 20-vjetori i çlirimit të Kosovës, FSK parakalon në kazermën 'Adem Jashari'

Njësitet e Forcës së Sigurisë së Kosovës  do të parakalojnë sot në kazermën “Adem Jashari” për nder të 20-vjetorit të çlirimit të vendit.

Sipas mediave në Kosovë presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi i cili është edhe Komandant Suprem i Forcave të Sigurisë të Kosovës do tu drejtohet me një fjalimushtarëve.

Për nder të këtij 20 vjetori, dje në Kosovë ishin personalitete të rëndësishme ndërkombëtare, mes tyre edhe ish-presidenti amerikan Bill Clinton.

Ata morën pjesë në ceremoninë e organizuar në sheshin ‘Skenderbeu’ si dhe parakaluan para shumë qytetarëve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.014204978942871
array(1) { ["section"]=> string(78) "20-vjetori-i-clirimit-te-kosoves-fsk-parakalon-ne-kazermen-adem-jashari-168038" }