20 vjetori i çlirimit të Kosovës, Kosnett : Ka ardhur koha të fokusoheni në të ardhmen

Publikuar tek: rajon, më 19:54 15-06-2019 20 vjetori i çlirimit të Kosovës, Kosnett : Ka ardhur koha të fokusoheni në të ardhmen Ambasadori i SHBA ne Kosove, Philip Kosnett

Ambasadori i SHBA në Kosovë, Philip Kosnett, me rastin e 20 vjetorit të çlirimit të Kosovës, u shpreh se ka ardhur që Kosova të shikojë nga e ardhmja.

Në rrjetin social twitter, ambasadori Kosnett shkruan se në 20 vjetorin e përfundimit të luftës dhe ardhjes së trupave të KFOR-it ka ardhur koha që të zhvendoset vëmendja nga e kaluara dhe të fokusohet nga e ardhmja.

‘Sfida që sot ju duhet të mendoni është se si duket një e ardhme më e ndritshme për vendin tuaj të ri’, ka shkruar Kosnett.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0072760581970215
array(1) { ["section"]=> string(90) "20-vjetori-i-clirimit-te-kosoves-kosnett-ka-ardhur-koha-te-fokusoheni-ne-te-ardhmen-168361" }