200 mijë shqiptarë aplikantë, bllokohet për 2 ditë serveri i lotarisë amerikane

Publikuar tek: foto-e-dites, më 08:16 04-05-2016 200 mijë shqiptarë aplikantë, bllokohet për 2 ditë serveri i lotarisë amerikane

200 mijë shqiptarë aplikantë, bllokohet për 2 ditë serveri i lotarisë amerikane

Numri i madh i shqiptarëve që kanë pritur përpara kompjuterit orën 18:00 për të parë nëse janë apo jo fitues të lotarisë amerikane, ka ndikuar në bllokimin e serverit

Fluksi i madh ka shkaktuar defekt teknik në faqe, çka do të thotë se aplikantët nga Shqipëria mund të mos jenë në gjendje të shikojnë përgjigjen e tyre të paktën për dy ditë, derisa serveri të zhbllokohet.

Rreth 200 mijë shqiptarë kanë aplikuar vitin e kaluar për lotarinë amerikane, që përbën një shifër rekord. Interesimi gjithnjë e më i madh i shqiptarëve për t’u larguar nga vendi në çfarëdo lloj mënyre është një këmbanë alarmi për institucionet dhe politikën në Shqipëri. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089290142059326
array(1) { ["section"]=> string(84) "200-mije-shqiptare-aplikante-bllokohet-per-2-dite-serveri-i-lotarise-amerikane-39428" }