Tjetër ngjarje e rëndë nga përplasja me një kamion, treni me 300 pasagjerë del nga rruga

Publikuar tek: bota, më 06:44 08-04-2017 Tjetër ngjarje e rëndë nga përplasja me një kamion, treni me 300 pasagjerë del nga rruga

18 persona kanë mbetur të plagosur si pasojë e përplasjes së një treni dhe një kamioni në jugperëndim të Polonisë.

Sipas autoriteteve vendase 7 prej të lënduarve janë në gjendje kritike për jetën.

Rrethe 18 persona janë plagosur, 7 prej të cilëve janë më rëndë. Ata janë transportuar me helikopter dhe ambulanca në spitalet më të afërta”, u shpreh Pawetl Fratzak, ndërsa shtoi se treni kishte rreth 300 pasagjerë dhe se nga përplasja një prej vagonëve ka dalë nga shinat. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulmi terrosit në Suedi, arrestohet një person i dyshuar në aeroportin ndërkombëtar
Mesazh prekes nga vajza siriane për Trump: “Lufta vodhi femijërinë time, koha që vrasësit të dënohen” »
Article Logic
Execution time: 0.0092570781707764
array(1) { ["section"]=> string(25) "2017-04-08-05-45-33-74484" }