2018-a nis mbarë për turizmin, Shqipëria, destinacionet e preferuara të polakëve

Publikuar tek: barometri, më 08:22 20-01-2018 2018-a nis mbarë për turizmin, Shqipëria, destinacionet e preferuara të polakëve

Shqipëria është ndër destinacionet e preferuara të turistëve pokakë. Klima mesdhetare, çmimet e lira dhe bukuritë natyrore kanë bërë që me valën e parë të vizitorëve nga Polonia të rriten gjithnjë e më shumë.

Sipas të dhënave nga Shoqata e Operatorëve të Turistikës Polake (PZOT), në javën e dytë të vitit 2018, shitjet në agjencitë e udhëtimeve u rritën 61 për qind në vit.

Shoqata siguroi të dhëna nga sistemi i rezervimit MerlinX. Tre destinacionet kryesore të agjedhura nga polakët ishin Greqia, Turqia dhe Egjipti. Vende të tjera të parapëlqyera përfshijnë Spanjën, Bullgarinë, Italinë dhe Shqipërinë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027678966522217
array(1) { ["section"]=> string(85) "2018-a-nis-mbare-per-turizmin-shqiperia-destinacionet-e-preferuara-te-polakeve-107237" }