Kanosi me armë për motive pronësie, arrestohet krutani

Publikuar tek: aktualitet, më 15:54 23-04-2019 Kanosi me armë për motive pronësie, arrestohet krutani

Një 56-vjeçar është arrestuar pasditen e sotme, pasi kanosi me pushkë një tjetër person për motive pronësie.

Sipas të dhënave zyrtare, specialistët për Hetimin dhe Parandalimin e Krimeve në Komisariatin e Policisë Krujë kanë arrestuar 51-vjeçarin me inicialet Sh.Q., banues në Krujë.

 Arrestimi i tij u bë pasi Sh.Q ka kanosur ka qëlluar në ajër me armë zjarri  L.P.,51 vjeç. Në cilësinë e provës materiale u sekuestruan arma e zjarrit pushkë dhe një kuti me 1000 fishekë luftarakë.

Mbi 51-vjeçarin rëndon akuza për veprën penale 'Kanosja' dhe 'Prodhimi dhe mbajtja pa leje e armëve luftarake dhe municionit'.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0069670677185059
array(1) { ["section"]=> string(26) "2019-04-23-14-07-58-161557" }