23 të vdekur nga aksidenti me autobus, policia gjen 600 pako me drogë në dyshemenë e automjetit

Publikuar tek: bota, më 15:57 18-08-2018 23 të vdekur nga aksidenti me autobus, policia gjen 600 pako me drogë në dyshemenë e automjetit

Policët kanë gjetur të paktën gjysmë ton marijuanë të fshehur në dyshemenë e një autobusi turistik që u aksidentua në Ekuador duke lënë 23 vetë të vdekur.

Gati 600 pako me drogë u gjetën nga një qen narkoman në rrënojat e autobusit që u rrëzua të martën pranë Quito.

Kolumbia tha se 19 nga 23 viktimat ishin qytetarët e saj.

Një nga dy shoferët, i cili u plagos në aksident, është arrestuar. Aksidentet e trafikut janë ndër shkaqet kryesore të vdekjes në Ekuador, mesatarisht 7 të vdekur dhe 80 të plagosur në ditë.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013071775436401
array(1) { ["section"]=> string(101) "23-te-vdekur-nga-aksidenti-me-autobus-policia-gjen-600-pako-me-droge-ne-dyshemene-e-automjetit-131497" }