23-vjeçari që ekzekutoi 39 veta në Tunizi, ishte adhurues i "Real Madridit" dhe kërcimit "Break Dance"

Publikuar tek: bota, më 11:35 28-06-2015 23-vjeçari që ekzekutoi 39 veta në Tunizi, ishte adhurues i Rezgui duke kërcyer \"Break Dance\"

Djali që tronditi Tunizinë dhe gjithë botën pas aktit makabër, ku ekzekutoi në plazh 39 turistë bënte një jetë si të gjithë të rinjtë e moshës së tij para se të fillonte të fliste për xhihad  apo të postonte mesazhe ekstremiste. Fqinjët e tij e përshkruajnë Seifeddine Rezgui, si një 23 -vjeçar që ishte i apasionuar pas kërcimit “BreakDance” dhe si çdo djalë që adhuron futbollin kishte skuadrën e tij të zemrës "Real Madridin" .Ata tregojnë se 23- vjeçari nuk ka qenë një mysliman i devotshëm  dhe kurrë nuk kishte jetuar jashtë vendit.

Të shokuar ata  shprehen që i riu, i cili u ekzekutua më pas nga policia e bëri këtë akt vetëm nga varfëria. 23- vjeçari ishte student i inxhinierisë në universitetin Kairouanit.

Seifeddine Rezgui

serefedine

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010858058929443
array(1) { ["section"]=> string(103) "23-vjecari-qe-ekzekutoi-39-veta-ne-tunizi-ishte-adhurues-i-real-madridit-dhe-kercimit-break-dance-14817" }