24 orë KAOS në Spanjë, aktorja e njohur i bashkohet protestave

Publikuar tek: bota, më 12:07 08-03-2018 24 orë KAOS në Spanjë, aktorja e njohur i bashkohet protestave

Aktorja e njohur Penlope Cruz, i është bashkuar protestës 24 orëshe në rrugët e Spanjës.

Ministria e Transportit në Spanjë, bën me dije se shumë shërbime të trenave do të ndërpresin punën në ditën e sotme , pasi punëtorët kanë hyrë në grevë.

Greva e thirrur nga dhjetë sindikata, synon të nxjerrë në pah pabarazitë gjinore në Ditën Ndërkombëtare të Gruas. Janë grupet feminist ato që kanë kërkuar nga gratë që sot të mos shpenzojnë para dhe të mos i bëjnë punët e shtëpisë. Por ka dhe nga ata që kanë dalë kundra grevës.

Ndërkohë që partia në pushtet, Partido Popular është shprehur se aksioni është për “elitat feministe dhe jo për gratë me probleme të përditshme”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009019136428833
array(1) { ["section"]=> string(68) "24-ore-kaos-ne-spanje-aktorja-e-njohur-i-bashkohet-protestave-112591" }