24 orë pasi mori detyrën, KRYEPROKURORI i ri Olsian Çela nis HETIMET për TËRMETIN në Durrës

Publikuar tek: aktualitet, më 09:41 07-12-2019 24 orë pasi mori detyrën, KRYEPROKURORI i ri Olsian Çela nis HETIMET për TËRMETIN në Durrës

Ditën e djeshme Olsian Çela ka marrë sot detyrën si kryeprokuror i ri i Shqipërisë për një mandat 7 vjeçar.

Mirëpo pa kaluar ende 24 orë të plota, ditën e sotme ai ka shkuar në qytetin e Durrësit për të hetuar ndërtimet e banesave të shembura nga tërmeti i fortë i 26 nëntorit.

Kujtojmë që Olsian Çela u zgjodh nga Kuvendi me 101 vota pro, 2 kundër dhe 10 abstenim.

Çela u rendit i pari në listën e KLP-së duke lënë pas ish-kryeprokuroren e përkohëshme të përgjithshme Arta Marku dhe Fatjona Memçaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019350051879883
array(1) { ["section"]=> string(97) "24-ore-pasi-mori-detyren-kryeprokurori-i-ri-olsian-cela-nis-hetimet-per-termetin-ne-durres-188666" }