24 vjet nga rrëzimi i bustit të diktatorit Hoxha, Peleshi:Dy çështje ia kemi borxh të kaluarës

Publikuar tek: politike, më 15:27 20-02-2015 24 vjet nga rrëzimi i bustit të diktatorit Hoxha, Peleshi:Dy çështje ia kemi borxh të kaluarës

Zv/kryeministri Niko Peleshi e ka quajtur 20 shkurtin e vitit 1991, një moment mjaft të rëndësishëm të historisë moderne të Shqipërisë.

Në një postim në “Facebook” Peleshi tha se hapja e dosjeve dhe dëmshpërblimi i të përndjekurve janë dy çështje të mëdha, si borxhe të së shkuarës.

“Regjimi ra atë ditë bashkë me bustin e diktatorit. Çerek shekulli më vonë më në fund po marrin zgjidhje dy çështje të medha që ende ia kemi borxh të kaluarës: hapja e dosjeve dhe dëmshperblimi i ish të përndjekurve. Zvarritja e këtyre çështjeve është padyshim një njollë për klasën politike të tranzicionit. Zgjidhja e tyre një vendosje e drejtësisë që do të na lejoje të ecim përpara të çliruar nga komplekset e së shkuarës”, shkruan Peleshi.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0092568397521973
array(1) { ["section"]=> string(98) "24-vjet-nga-rrezimi-i-bustit-te-diktatorit-hoxha-peleshi-dy-ceshtje-ia-kemi-borxh-te-kaluares-3959" }