24 vjetori i rivendosjes së marrëdhënieve Shqipëri-SHBA, harrojnë të gjithë, veç ambasadores

Publikuar tek: politike, më 23:05 15-03-2015 24 vjetori i rivendosjes së marrëdhënieve Shqipëri-SHBA, harrojnë të gjithë, veç ambasadores Faksimile e profilit ne facebook te ambasadores Floresha Luli Faber

Sot, në 15 mars, është 24 vjetori i rivendosjes së marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Por në klimën shumë të ashpër politike, një ditë pas festimeve të ditës së verës, asnjë institucion nuk u kujtua që të shikojë datat dhe të japë ndonjë urim për këtë 24 vjetor të rivendosjes së marrëdhënieve me një vend strategjik siç ështe SHBA për Shqipërinë. 

Ajo që nuk duhet të harrojë, nuk e ka harruar. Eshtë vetë ambasadorja e re e vendosur në Uashington Floresha Luli Faber, e cila me një postim në facebook uron gjithë miqtë e saj për 24 vjetorin e marrëdhënieve mes Shqipërisë dhe SHBA, ndërkohë që e shoqëron edhe me një foto të ambasadës sonë në Uashington. Ishte 15 marsi i 24 viteve më parë, kur u hap ambasada. Duket një kujdesë shumë diplomatike nga ana e ambasadores. Mirë do ishte, të ishte kujtuar psh, edhe Ministria e Punëve të Jashtme për këtë 24 vjetor. 

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0099718570709229
array(1) { ["section"]=> string(95) "24-vjetori-i-rivendosjes-se-marredhenieve-shqiperi-shba-harrojne-te-gjithe-vec-ambasadores-6000" }