25 mijë anëtarë të PS-së votojnë për delegatët, Balla: Lezha dhe Dibra votojnë të shtunën

Publikuar tek: politike, më 16:04 15-02-2016 25 mijë anëtarë të PS-së votojnë për delegatët, Balla: Lezha dhe Dibra votojnë të shtunën

Procesi për zgjedhjen e delegatëve dhe Kongresi i Partisë Socialiste, duket se ka qenë kryefjala e mbledhjes së sotme të grupit parlamentar të PS-së.

Në përfundim të mbledhjes, deputeti Taulant Balla informoi publikun me disa statistika nga procesi i zgjedhjes së delegatëve. Balla tha se deri tani kanë votuar 24,783 anëtarë të PS-së duke zgjedhur nga 337 delegatë, 146 gra dhe 109 të rinj dhe të reja.

Nga zgjedhja e delegatëve dua të theksoj se nga 337 janë zgjedhur 146 gra dhe 109 të rinj dhe të reja, duke respektuar tërësisht vendimin e asamblesë kombëtare të PS-së.

Ajo që dua të komunikoj sot është se procesi i zgjedhjes së delegatëve është gati në Lezhë dhe në Dibër. Do t’i kërkoja çdo anëtari që ditën e shtunë të ushtrojë detyrimin e tij statutor për të votuar delegatët e Kongresit.

Në 16 mars pasi të jetë mbyllur procesi edhe në qarqe të tjera shkojmë në Kongresin  e PS-së. Faleminderit 25 mijë anëtarëve të PS-së që kanë votuar për delegatëtë”, tha deputeti i PS-së Taulant Balla.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0092399120330811
array(1) { ["section"]=> string(93) "25-mije-anetare-te-ps-se-votojne-per-delegatet-balla-lezha-dhe-dibra-votojne-te-shtunen-32631" }