25 vite për të realizuar një ëndërr! Alketa Vejsiu takon IDHULLIN, yllin e famshëm të televizionit

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 14:50 14-02-2019 25 vite për të realizuar një ëndërr! Alketa Vejsiu takon IDHULLIN, yllin e famshëm të televizionit

Moderatorja e njohur Alketa Vejsiu ka realizuar ëndrrën e saj më të madhe, për të cilën ka pritur dhe punuar plot 25 vite.

Së fundmi Alketa ka takuar idhulin e saj, moderatoren dhe balerinën e famshme italiane Lorella Cucarinin.

Alketa ka ndjekur shfaqjen e saj dhe ka shfrytëzuar momentin për ta takuar, me të cilën ka bërë edhe disa foto.

Moderatorja ka publikuar edhe një video të karrierës së saj, ku shprehet se dëshiron që një ditë të bëhet si Lorella Cucarini.

‘Vite me pare i pata kerkuar ne shkallet e TVSH Gazetares se programit te mengjesit qe me me intervistonte sepse nje dite do te behesha e famshme. Kete kasete ku ata se "Dua ti ngjaj Lorella Cucarinit" e dija im e ruante ne nje arshive speciale te te gjitha daljet e mia. Ai e kishte Televizorin lidhur me videon dhe kujdesej me fanatizem për këtë. 
Ja keshtu mbeten gjurmet e historise se jetes ne shirita kasetash qe sot mund te ilustruar me takime te verteta dhe te gjalle, te endrrave te femijerise. 
Lorella Cuccarini mbetet fanatike!’, shkruan Alketa në Instagram.

 
 
 
View this post on Instagram
 
 

Quasi 25 anni fa avevo chiesto ad una giornalista della Tv Publica di intervistarmi perché un giorno sarei diventata famosa! Li parlai del idea che da grande volevo diventare come la Cuccarini! Vedendo la Tv Italiana adoravo in lei il fatto che era bionda, che cantava, e ballava, eloquente ed intelligente come poche; era una donna che L’Italia amava non solamente perché bella, ma brava, anzi bravissima! E cosi mi rimase in mente come un modello da seguire! Un po imitavo Ambra Angiolini di Non è La Rai, ma di più volevo diventare come Lorella! Sono passati 25 anni da quella intervista ed è stato bello incontrare Lorella; bello perché simbolo di un infanzia piena di sogni, bello anche perché lei è fantastica. #nonmihaipiudettotiamo #comedia #teatro #LorellaCuccarini @lcuccarini @giampiero_ingrassia ???? ***** Vite me pare i pata kerkuar ne shkallet e TVSH Gazetares se programit te mengjesit qe te me intervistonte sepse nje dite do te behesha e famshme. Kete kasete ku them se “Dua ti ngjaj Lorella Cucarinit” daja im e ruante ne nje arshive speciale te te gjitha daljeve te mia. Ai e kishte Televizorin te lidhur me videon dhe kujdesej me fanatizem per kete. Ja keshtu mbeten gjurmet e historise se jetes ne shirita kasetash qe sot mund te ilustrohen me takime te verteta e te gjalla, te endrrave te femijerise. Lorella Cuccarini mbetet fanastike!

A post shared by ALKETA VEJSIU (@alketavejsiu) on

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0074889659881592
array(1) { ["section"]=> string(103) "25-vite-per-te-realizuar-nje-enderr-alketa-vejsiu-takon-idhullin-yllin-e-famshem-te-televizionit-152731" }