25 vjet Shoqata 'Myzeqarja', organizohet 'Dita e Librit me autorë lushnjarë' (FOTO-VIDEO)

Publikuar tek: kulture-art, më 18:57 04-07-2018 25 vjet Shoqata 'Myzeqarja', organizohet 'Dita e Librit me autorë lushnjarë' (FOTO-VIDEO) Nga aktiviteti

Shoqata Atdhetare Kulturore “Myzeqarja”, në Lushnjë organizoi ditën e sotme aktivitetin “Dita e Librit me autorë lushnjarë”.

Kjo veprimtari u organizua në kuadër të 25-vjetorit të krijimit të shoqatës.

Në dëgjesë u përmendën 70 autorë lushnjarë, njerëz të letrave të cilët me urtësi, dije dhe mençuri dhe profesionalizëm kanë regjistruar arshivën e bibliotekës së qytetit punën e tyre krijuese.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.16481399536133
array(1) { ["section"]=> string(89) "25-vjet-shoqata-myzeqarja-organizohet-dita-e-librit-me-autore-lushnjare-foto-video-126762" }