256 milionë lekë/muaj mori RAFAELO RESORT, FAFA me 162 milionë, zbuloni shifrat e majme për çdo hotel që mori të pastrehët e tërmetit (TABELA SIPAS PAGESAVE)

Publikuar tek: aktualitet, më 19:01 28-12-2019 256 milionë lekë/muaj mori RAFAELO RESORT, FAFA me 162 milionë, zbuloni shifrat e majme për çdo hotel që mori të pastrehët e tërmetit (TABELA SIPAS PAGESAVE) Kompleksi 'Fafa' nje prej resorteve qe kane pritur banore te prekur nga termeti i 26 nentorit

Dhe kjo ‘dhuratë’ nuk do t’u kishte ndodhur hoteleve në bregdet. Ata që kanë refuzuar të strehojnë të pastrehët e tërmetit e kanë pasur gabim.

Qeveria ka paguar “kokërr më kokërr’ me fatura të majme, qëndrimin për një muaj të të gjithë atyre që humbën shtëpitë në tërmet. Shifrat që tregon thesari I shtetit, të japin panoramë të qartë, aq sa mund të mendosh nëse këto hotele, i kanë bërë gjatë sezonit veror kaq shumë lekë sa ç’kanë bërë në muajin nëntor.

Psh, Rafaelo resort, më I madhi, ka marrë plot 256 milionë lekë për një muaj nga banorët që kanë mbetur pa shtëpi. Këtu futet strehimi dhe ushqimi, sipas te dhenave te Open Data Albania marre nga Thesari I Shtetit, raporton newsbomb.al.

Ndiqet nga resorti FAFA në Durrës, që ka nxjerrë për një muaj 162 milionë lekë te vjetra.

Shifrat vazhdojnë marramendëse për të gjithë, (sipas tabelës së mëposhtme) me 140 milionë 100 milionë, ku shifra më e ulët, regjistruar për individ, është 12 milionë lekë të vjetra.

Duhet thënë se qeveria nuk është kursyer në fatkeqësi. Por edhe pronarët e hoteleve nuk janë kursyer në prerjen e faturave të majme, raporton newsbomb.al.

Pagesat te thesari i shtetit

Rafaelo resort    25,558,000 leke

Fafa                       16,258,000

Casa Durres        13,956,000

Diamma               11,832,000

Harmonia hg      11,798,000

Kalaja impex      10,876,000

Dolce vita            10,346,000

Kolaveri                9,768,000

Bonita                   9,498,000

Frojd&noel         4,538,000

Aler Travel          4,334,000

Smart manag     3,472,000

Eter                        2,588,000

Diana shtini         2,402,000

Ray                         1,970,000

Hysenbelliu         1,778,000

Bashkim cafuli   1,217,000

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ‘Të prekurit nga tërmeti do pajisen me çadra dimërore për Vitin e Ri’, zv.ministrja Voda : Ja urdhri që ka dhënë kryeministri
Tre aktivistë të Organizatës Politike në qeli për protestën te qendra tregtare, reagimi: Nuk i lejojnë të takohen me avokatët »
Article Logic
Execution time: 0.013185024261475
array(1) { ["section"]=> string(160) "256-milione-leke-muaj-mori-rafaelo-resort-fafa-me-162-milione-zbuloni-shifrat-e-majme-per-cdo-hotel-qe-mori-te-pastrehet-e-termetit-tabela-sipas-pagesave-190616" }