26 mars 2020: Mbi 520.000 të prekur, këto janë 10 shtetet me më shumë viktima nga COVID-19 në të gjithë botën (SHIFRAT)

Publikuar tek: bota, më 21:40 26-03-2020 26 mars 2020: Mbi 520.000 të prekur, këto janë 10 shtetet me më shumë viktima nga COVID-19 në të gjithë botën (SHIFRAT)

Italia ka vetëm 696 të infektuar më pak se Kina, por ka 4928 viktima më shumë. Shifrat janë alarmante në të gjithë botën, por sidomos në Europë, me Italinë që kryeson, për keq.

Ndërkohë vendin e tretë përsa i përket të prekurve e mban SHBA-ja, ndërsa Spanja viktimat i ka 3000 më shumë. Edhe Irani paraqitet në situatë të rënduar, ndërkohë që Gjermania edhe pse ndodhet e pesta përsa i përket numrit të të prekurve, ka shumë pak viktima në raport me të infektuarit, dhe në krahasim me vendet e tjera të prekura.

Në total janë 520.427 të prekur, 23.595 viktima dhe 123.322 të shëruar në të gjithë botën.

Më poshtë është tabela me vendet më të prekura dhe me më shumë viktima në rang global, sipas faqes zyrtare 'worldmeters'.

Capture12.PNG

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0095109939575195
array(1) { ["section"]=> string(122) "26-mars-2020-mbi-520-000-te-prekur-keto-jane-10-shtetet-me-me-shume-viktima-nga-covid-19-ne-te-gjithe-boten-shifrat-200215" }