26 vjeçari u ekzekutua me plumb në zemër, flet komandanti i FNSH: Ishte më i miri në repartin e Shkodrës, djalë me inteligjencë të lartë

Publikuar tek: aktualitet, më 14:48 05-12-2020 26 vjeçari u ekzekutua me plumb në zemër, flet komandanti i FNSH: Ishte më i miri në repartin e Shkodrës, djalë me inteligjencë të lartë Xhulio Prela, makina me te cilen udhetonte

Hamdi Shullani, komandanti i FNSH në Shkodër, thotë se Xhulio Prela, efektivi i këtij reparti që u ekzekutua në orët e para të mëngjesit të sotëm, ishte ndër efektivët më të mirë.

“Njihej si efektivi më i mirë i repartit të Shkodrës. Vazhdonte akademinë e Sigurisë. Një djalë me inteligjencë të lartë.  Nuk kam fjalë për të shprehur keqardhjen. Nuk gjej dot fjalë. Pjesën tjetër nuk e di, janë autoritetet që do flasin. Ndër djemtë e rrallë që kam takuar në Policinë e shtetit. Si e ka patur situatën nuk e di. Deri në momentet që ka mbyllur sytë unë e kam njohur kështu”, ka thënë Shullani për Abc Neës.

Kujtojm se, Xhulio Prela u ekzekutua me armë zjarri në orën 02.20 të mëngjesit të sotëm, në autostradën Lezhë-Milot. Mendohet se kanë qenë dy persona ata që kanë marrë pjesë në vrasjen e tij. Ndërkohë, familjarët mohojnë që i biri të ketë pasur konflikte apo ndonjë hasmëri.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Lajmet se SHBA dhe BE po përplasen për negociatat, reagon Yuri Kim: Nuk kemi mbyllur sytë ndaj mangësive, kemi ofruar mbështetje
'Besoni në mrekulli', nga hudhra në çati deri tek Kisha e Laçit, shkrimi nga AFP: Ja si po mbrohen shqiptarët nga COVID-19 »
Article Logic
Execution time: 0.010663986206055
array(1) { ["section"]=> string(140) "26-vjecari-u-ekzekutua-me-plumb-ne-zemer-flet-komandanti-i-fnsh-ishte-me-i-miri-ne-repartin-e-shkodres-djale-me-inteligjence-te-larte-230275" }