28 vjeçari planifikon të martohet me vajzën që njohu në internet, shokohet totalisht kur zbulon identitetin e vërtetë dhe kurthin

Publikuar tek: bota, më 15:45 16-06-2017 28 vjeçari planifikon të martohet me vajzën që njohu në internet, shokohet totalisht kur zbulon identitetin e vërtetë dhe kurthin

Një djalë 28-vjeçar ra thellësisht në dashuri me fotografitë e një blogerje të palestruar në Instagram, por ishte duke u mashtruar pa dashje nga një mashtues që ishte duke përdorur fotot e saj.

 Mashtruesi, i cili u paraqit me emrin Carrol Brown, përdori fotot e Courtney Wilsnagh, duke përfshirë veturat, videot e palestrës dhe fotot e ditëlindjes për të joshur një njeri të prekshëm, i cili punoi dy punë për të blerë një unazë diamanti në mënyrë që të martohej me të.

Djaloshi ra thellësisht në dashuri me Carrol, por çdo gjë ndryshoi kur ai zbuloi sekretin se dikush tjetër ishte fshehur nën petkun e saj dhe që e kishte mashtruar.

28 vjeçari tregoi se kishte bërë plane për t'u martuar me Carrol, duke refuzuar dy propozime martesore nga gratë e tjera dhe po punonte dy punë në mënyrë që të përballonte blerjen e një unaze diamanti. Kjo gjë e trishtoi dhe shokoi pa masë sepse mendonte se kishte rënë në dashuri.

Personi që përdori identitetin e saj, ndaj dërgoi këtë fotografi tek 28 vjeçari duke pretenduar se ishte ditëlindja e saj, ndaj i kërkoi dhe dhuratë.

Pasi burri në mënyrë të përsëritur i foli Courtney sikur ajo të ishte Carrol, duke i lidhur të dy bashkë, Courtney tha:

Më vjen keq për të, sepse ai duket kaq i ëmbël dhe i sjellshëm. Është e vështirë të pranosh se sa është shkatërruar dhe zemra e thyer. Por në të njëjtën kohë unë nuk mund të jem 'Carroll Brown' ose të marrë vendin e saj sepse ne jemi njerëz krejtësisht të ndryshëm dhe ai duhet ta pranojë këtë.

Nëse mund të flisja me 'Carrol Brown' unë do t'i thoja asaj se, para së gjithash, vjedhja e identitetit të një personi tjetër nuk është vetëm ilegal, por edhe moralisht gabim. Unë do të doja të dija se kush person i sëmurë mund të mashtrojë njerëz të pafajshëm për para dhe dhurata duke mos marrë parasysh dëmin emocional dhe financiar.

Ditët e sotme vjedhja e identitetit është një problem shumë i madh për shkak se përdoret nga persona të rrezikshëm duke mashtuar njerëz të pafajshëm nga lojra të ndryshme.

dgfdfj.jpgjdjjfgfg.png

fhfgjgjdjjdj.jpg

 

dfjdgjdjdj.jpg

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Bilanc tragjik në Londër, 30 të vdekur dhe 76 të zhdukur
Ndërron jetë në moshën 87 vjeçare kancelari historik i Gjermanisë Helmut Khol »
Article Logic
Execution time: 0.011139869689941
array(1) { ["section"]=> string(134) "28-vjecari-planifikon-te-martohet-me-vajzen-qe-njohu-ne-internet-shokohet-totalisht-kur-zbulon-identitetin-e-vertete-dhe-kurthin-82738" }