29 fëmijë të vdekur nga sulmi me raketë i Sauditëve në Jemen

Publikuar tek: bota, më 22:47 09-08-2018 29 fëmijë të vdekur nga sulmi me raketë i Sauditëve në Jemen

Të paktën 29 fëmijë raportohet se kanë humbur jetën pas një sulmi me raketë nga koalicioni i udhëhequr nga Sauditët në Jemen, bën me dije Komiteti Ndërkombëtar i Kryqit të Kuq.

Fëmijët po udhëtonin me autobus kur u goditën nga raketa në qytetin Dahyan, bë provincën Saada.

Sipas Ministrisë së Shëndetësisë e drejtuar nga rebelët Houdhi, njoftoi se 43 persona kanë humbur jetën nga sulmi dhe 61 të tjerë kanë mbetur të plagosur rëndë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010915994644165
array(1) { ["section"]=> string(67) "29-femije-te-vdekur-nga-sulmi-me-rakete-i-sauditeve-ne-jemen-130649" }