290 të vdekur e 500 të plagosur, ISIS feston goditjen në Sri Lanka: Vazhdoni bomardimet vetëvrasëse

Publikuar tek: bota, më 11:54 22-04-2019 290 të vdekur e 500 të plagosur, ISIS feston goditjen në Sri Lanka: Vazhdoni bomardimet vetëvrasëse

Mbeshtetësit e ISIS kanë dalë në rrugët e Sirisë dhe kanë festuar me flamuj dhe këngë shëprthimet në Sri Lanka ku 290 përsona u vranë dhe 500 të tjerë janë të plagosur.

Sipas Daily Mail, ISIS i bën kërkesë fanatikëve të vazhdojnë të kryejnë shpërthime kundër besimtarëve të tjerë që nuk besojnë te Zoti ‘Allah’.

ISIS nuk ka deklaruar ende nesë këto ishin akte të saj por ka shumë dyshime nga hetimet se shpërthimet ishin sulme kamikaz.

Thirrja e fanatikeve ka bërë që autoritetet në të gjithë botën të vihen në alarm pasi ka shumë frikë për një sulm tjetër në Amerikë dhe në Europë. Madje sekretari i SHBA Mike Pompeo ka thënë se thirrja e ISIS do të sjellë dhe më shumë tentativa për shpërthime dhe të gjithë duhen të jenë të kujdesshëm.

57393044_1331971796951294_4952164770519187456_n.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.024305820465088
array(1) { ["section"]=> string(104) "290-te-vdekur-e-500-te-plagosur-isis-feston-goditjen-ne-sri-lanka-vazhdoni-bomardimet-vetevrasese-161380" }