3 doganierë procedohen penalisht, njëri ndalohet për shpërdorim detyre

Publikuar tek: aktualitet, më 19:27 13-10-2015 3 doganierë procedohen penalisht, njëri ndalohet për shpërdorim detyre

Një doganier është ndaluar nga policia e Fierit në kuadër të operacionit “Boti” për shpërdorim detyre ndërsa janë proceduar penalisht edhe 3 të tjerë.

Doganieri i ndaluar Arlind Alikaj dhe 3 të proceduarit, shtetasit me inicialet B.N, 47 vjeç, N.B, 46 vjeç dhe A.S, 30 vjeç akuzohen për shpërdorim detyre pasi kanë lejuar kalimin në doganë të 3 boteve me hidrokarbure nga Ballshi, pa kryer kontrollin doganor.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dëshmia e të penduarit: 300 mijë euro për vrasjen e Mimoza Kusari-Lilës
“Aeroporti”, policia arreston 4 persona në Rinas, 100 kg drogë në makinë dhe banesa »
Article Logic
Execution time: 0.011768102645874
array(1) { ["section"]=> string(75) "3-doganiere-procedohen-penalisht-njeri-ndalohet-per-shperdorim-detyre-23050" }