3 ish-deputetet e PD-së nuk i ndahen BERLUSCONIT, ‘Kavalieri’ ndan FOTON me 3 gratë demokrate

Publikuar tek: fcb-bomb, më 21:24 20-11-2019 3 ish-deputetet e PD-së nuk i ndahen BERLUSCONIT, ‘Kavalieri’ ndan FOTON me 3 gratë demokrate Ish-kryeministri i Italisë Silvio Berlusconi me ish-deputetet e PD-së Albana Vokshin, Oriola Pampurin dhe Jorida Tabakun

3 ish-deputetet e PD-së Jorida Tabaku, Albana Vokshi dhe Oriola Pampuri kanë gjetur momentin për të bërë një foto të përbashkët me ish-kryeministrin italian Silvio Berlusconi.

Ato morën pjesë në takimin e partive të djathta europiane (PPE), e cila u mbajt sot në Zagreb të Kroacisë.

Ish-kryeministri italian është deputet i Parlamentit Europian, ndërsa është dënuar nga Gjykata Italiane për shpërdorim detyre dhe abuzim me pushtetin pas shpërthimit të skandalit ‘’Rubygate’’ ku ftonte në vilat e tij vajza të reja italiane duke i paguar për shërbimet seksuale që kryenin.

Megjithatë, ai mbetet një nga figurat më karizmatike të politikës europiane.

BERSLUSCONI 2.jpg


Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0076148509979248
array(1) { ["section"]=> string(97) "3-ish-deputetet-e-pd-se-nuk-i-ndahen-berlusconit-kavalieri-ndan-foton-me-3-grate-demokrate-186617" }