3 kg kanabis gati për shitje, arrestohet në flagrancë 28-vjeçari fierak (DETAJE nga operacioni ‘ZHUPANI’)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:31 29-09-2020 3 kg kanabis gati për shitje, arrestohet në flagrancë 28-vjeçari fierak (DETAJE nga operacioni ‘ZHUPANI’) Ilustruese

Sekuestrohen 3 kg cannabis sativa të bëra gati për shitje, arrestohet në flagrancë poseduesi i lëndës narkotike, B.S, 28 vjeç nga Zhupani i Fierit.

Në vijim të punës për parandalimin dhe goditjen e paligjshmërisë në fushën e narkotikëve, specialistët për Hetimin e Narkotikëve në DVP Fier, në bazë të informacioneve të siguruara në rrugë operative dhe falë veprimeve të shpejta operacionale, organizuan dhe finalizuan operacionin antidrogë të koduar "Zhupani", gjatë të cilit u bë kapja dhe arrestimi në flagrancë i shtetasit:

B. S., 28 vjeç, banues në Zhupan, Fier.

Gjatë kontrollit në banesën e këtij shtetasi u gjetën dhe u sekuestruan në cilësinë e provës materiale 3 kg lëndë narkotike cannabis sativa të bëra gati për shitje.

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve".

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013436079025269
array(1) { ["section"]=> string(107) "3-kg-kanabis-gati-per-shitje-arrestohet-ne-flagrance-28-vjecari-fierak-detaje-nga-operacioni-zhupani-222068" }