3 minutat e “Petroninsave” që do t’ju mbajnë mbërthyer me kreativitetin dhe mesazhin e madh që përcjellin (VIDEO)

Publikuar tek: kulture-art, më 13:09 24-01-2017

Kjo video është një video e ideuar dhe realizuar nga nxënës të klasës XI C të shkollës “Petro Nini Luarasi” në Tiranë dhe përcjell një mesazh të madh.

Enxhi Kamberi publikon këtë video që në fakt është një fushatë e ndërmarrë edhe nga nxënës të tjerë në formë sensibilizimi për barazi gjinore. “HeForShe” është lëvizja për barazinë gjinore që tashmë ka tërhequr vëmendjen edhe të përdoruesve të internetit.

E megjithatë, ajo që vlen të përmendet në fund, është fakti që ne kemi edhe nxënës të tillë, plot kreativitet e ide që ndërgjegjësojnë e sensibilizojnë për një kauzë të rëndësishme. Ndiqni videon!

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0294189453125
array(1) { ["section"]=> string(115) "3-minutat-e-petroninsave-qe-do-t-ju-mbajne-mberthyer-me-kreativitetin-dhe-mesazhin-e-madh-qe-percjellin-video-66499" }