3 të vdekur dhe 658 të infektuar, Rusia ndalon të gjitha fluturimet ndërkombëtare

Publikuar tek: bota, më 10:31 26-03-2020 3 të vdekur dhe 658 të infektuar, Rusia ndalon të gjitha fluturimet ndërkombëtare Ilustruese

Rusia deri më tani ka shënuar 3 vdekje dhe 658 të infektuar Covid-19.

 

Si pasojë e rrezikut që i kanoset vendit nga ky virus vijon të përhapet me shpetësi në të gjithëe botën Rusia ka vendousr të marrë masa dhe një prej tyre është ndalimi i të gjitha fluturimeve ndërkombëtare.

Kujtojmë se masa të tilla për të parandaluar përhapejn e pandemisë janë marrë nga shumë vende përfshirë edhe Shqipërinë.

Nddërkaq thesojmë se edhe në vendin tonë shifrat e të infektuarve janë rritur ndjeshëm. Ministria e Shëndetësisë bëri me dije dje se numri i të infektuarve ka shkuar në 146 ndërsa janë shënuar dhe 6 viktima.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0088620185852051
array(1) { ["section"]=> string(87) "3-te-vdekur-dhe-658-te-infektuar-rusia-ndalon-te-gjitha-fluturimet-nderkombetare-200113" }