3 të vdekur nga rrëzimi i helikopterit në Gjermani, 2 të tjerë humbin jetën nga përplasja me makinën e policisë

Publikuar tek: bota, më 08:25 01-04-2019 3 të vdekur nga rrëzimi i helikopterit në Gjermani, 2 të tjerë humbin jetën nga përplasja me makinën e policisë

Një pilot dhe dy pasagjerë kanë vdekur nga rrëzimi i një aeroplani pranë Frankfurtit në Gjermani.

Ndërkohë autoritetet bëjnë me dije se dy persona të tjerë vdiqën në një përplasje me një automjet të policisë që kishte mbërritur në vendngjarje për aksidentin.

Policia tha se aeroplani me gjashtë vende u ngrit për fluturim në Francë dhe po udhëtonte drejt qytetit Egelsbach të Gjermanisë qendrore kur u rrëzua dhe u dogj në një fushë të dielën pasdite pranë Erzhausenit, 10 kilometra në jug të Frankfurtit.

Policia tha se besonte se tre persona ishin në bord dhe se po punonte për identifikimin e  viktimave. Vetëm pas kësaj mund të verifikohet numri i saktë.

Agjencia e lajmeve DPA, raportoi se tre persona në një automjet të policisë u plagosën rëndë në aksidentin e trafikut, ndërsa dy të rinj në makinën tjetër që u përplas me atë të policisë humbën jetën.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01327109336853
array(1) { ["section"]=> string(117) "3-te-vdekur-nga-rrezimi-i-helikopterit-ne-gjermani-2-te-tjere-humbin-jeten-nga-perplasja-me-makinen-e-policise-158678" }