3 vite nga Reforma në Drejtësi, Soreca: BE ka kontribuar 42 milion euro për finalizimin e saj

Publikuar tek: aktualitet, më 19:21 22-07-2019 3 vite nga Reforma në Drejtësi, Soreca: BE ka kontribuar 42 milion euro për finalizimin e saj Ambasadori i BE ne Shqiperi, Luigi Soreca

 Ambasadori i BE në Shqipëri, Luigi Soreca, ka reaguar sot në 3 vjetorin e Reformës në Drejtësi.

Me anë të një postimi në rrjetin social twitter, Soreca theksoi se Bashkimi Europian ka kontribuar në konsolidimin e kësaj arritjeje historike dhe finalizimit të reformës.

Postimi në twitter:

Reforma në Drejtësi në Shqipëri mbushi 3 vjet! Një moment për tu festuar por edhe për të parë nga e ardhmja.

Bashkimi Europian ka vendosur 42 milion euro për të konsoliduar këtë arritje historike dhe për të finalizuar reformën. Për të mirën e çdo qytetari shqiptar.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025231838226318
array(1) { ["section"]=> string(98) "3-vite-nga-reforma-ne-drejtesi-soreca-be-ka-kontribuar-42-milion-euro-per-finalizimin-e-saj-173012" }