3-vjetori i Reformës në Drejtësi, Ambasada e SHBA publikon VIDEON: Ja si po zbatohet

Publikuar tek: aktualitet, më 10:29 22-07-2019 3-vjetori i Reformës në Drejtësi, Ambasada e SHBA publikon VIDEON: Ja si po zbatohet

Ambasada amerikane ka reaguar mëngjesin e sotëm për Reformën në Drejtësi tre vite pas miratimit të saj.

Me anë të një videoje, Ambasada shpjegon se çfarë është Reforma në Drejtësi dhe çfarë parashikon ajo.

Ambasada thekson se ne sistemin e ri të gjithë do të jenë të barabartë, qofshin ato qytetarë të thjeshtë, politikanë, gjyqtarë apo njerëz të pushtetshëm.

'Çfarë është reforma në drejtësi? Si po zbatohet? Si do të ndikojë në jetën tënde dhe në jetët e shqiptarëve? Sot, në 3 vjetorin e miratimit të reformës në drejtësi, shihni këtë video të thjeshtë për të mësuar se si reforma në drejtësi do të sigurojë që çdokush të jetë i barabartë përpara ligjit', shkruan ambasada e SHBA krahas videos.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.056635856628418
array(1) { ["section"]=> string(89) "3-vjetori-i-reformes-ne-drejtesi-ambasada-e-shba-publikon-videon-ja-si-po-zbatohet-172938" }