30% e amerikanëve informohen nga facebook-u

Publikuar tek: aktualitet, më 16:39 27-03-2015 30% e amerikanëve informohen nga facebook-u

30% e shtetasve amerikanë informohen për ngjarje të ndryshme nëpërmjet lajmeve dhe linkeve që shpërndahen në facebook.

Kështu është shprehur gazetari i njohur francez, Eric Scherer gjatë një leksioni të hapur me studentë dhe gazetarë në ambientet e Fakultetit të Gazetarisë në Tiranë.

Scherer, i cili mban detyrën Drejtor i teknologjive të reja dhe i marrëdhënieve me jashtë  i televizioneve publike  franceze, gjatë leksionit me temë “Gazetaria nëpërmjet  teknologjive  teknike mobile”, ka thënë se një person e hap mesatarisht 14 herë në ditë facebook-un e tij.

Sipas Scherer, informimi online tashmë ka marrë një dimension tjetër, ndërsa ka theksuar se ai ka kaluar kohët e fundit me zhvillimin e teknologjisë nga kompjuteri tek celularët smart-phone.

Scherer është një personalitet i gazetarisë franceze dhe asaj ndërkombëtare, i vlerësuar për punën e tij në këtë fushë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nikolla: Pas një dekade kemi pajisur shkollat greke me tekste shkollore
Ndalimi i deputetëve, Ambasada e SHBA: Prokuroria të përmbushë detyrimet »
Article Logic
Execution time: 0.012979030609131
array(1) { ["section"]=> string(47) "30-e-amerikaneve-informohen-nga-facebook-u-7138" }