30 mjekët shqiptarë në Itali marrin detyrën, Manastirliu: Do të shërbejnë në një nga zonat më të goditura... (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 12:37 30-03-2020 30 mjekët shqiptarë në Itali marrin detyrën, Manastirliu: Do të shërbejnë në një nga zonat më të goditura... (VIDEO)

10 mjekët dhe 20 infermierët shqiptarë, që shkuan në Itali do shërbejnë në spitalin e Brescias, në një prej zonave më të goditura nga COVID-19.

Lajmin e ka dhënë ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastitliu, përmes një statusi në “Facebook”.

Ajo ka publikuar një video, ku ata shfaqen duke marrë detyrën jashtë ambjenteve të spitalit.

Ndër të tjera, Manastirliu i konsideron ata krenarinë e shqiptarëve.

Kujtojmë që mjejët do të shërbejnë për një muaj në Itali dhe për pagesat e tyre ka kontribuar qeveria shqiptare.

Statusi i plotë:

Ornela, Alma, Erisela, Ermali, Orgesti, Bledi, Erxhymenti, Doina, Andriana, Lindita, Qazimi, Alma, Juliani, Serxhio, Kristiani, Suela, Eraldi, Evani, Albani, Manjola, Arjani, Eduart, Korabi, Ermali, Alfonsi, Ardit, Ervis, Almarin, Elisabeta, Blerim janë #krenaria jonë

10 mjekët dhe 20 infermierët tanë do të shërbejnë në spitalin e Brescias, në një prej zonave më të goditura nga #COVID-19 në Itali.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0095789432525635
array(1) { ["section"]=> string(116) "30-mjeket-shqiptare-ne-itali-marrin-detyren-manastirliu-do-te-sherbejne-ne-nje-nga-zonat-me-te-goditura-video-200625" }