'30 mln euro për Teatrin', Ahmetaj: Do i nxjerrim nga dheu nëse s’i kemi

Publikuar tek: aktualitet, më 16:30 28-05-2020 '30 mln euro për Teatrin', Ahmetaj: Do i nxjerrim nga dheu nëse s’i kemi Arben Ahmetaj

Ministri për Rindërtimin njëherësh ministri përgjegjës për situatën e krijuar nga Covid-19, Arben Ahmetaj, ka folur edhe për çështjen e Teatrit Kombëtar, dhe ndërtimin e godinës së re.

Në një komunikim për news24, Ahmetaj tha se edhe nëse qeveria nuk i ka paratë, do i nxjerrë nga dheu.

“Teatri i ri do jetë obelisk i kulturës shqiptare dhe i ndërthurur me kulturën ndërkombëtare moderne. Siç shumë kujt nuk i ka ardhur mirë kur paratë i kemi nxjerrë nga dheu, do t’i nxjerrim nga dheu nëse s’i kemi. Bota financiare funksionon me kredi, me të ardhurat e veta, me financim”, deklaroi Ahmetaj.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0097990036010742
array(1) { ["section"]=> string(75) "30-mln-euro-per-teatrin-ahmetaj-do-i-nxjerrim-nga-dheu-nese-s-i-kemi-208162" }