30 të arrestuar në koncertin e “Guns N ‘Roses”

Publikuar tek: bota, më 06:36 26-07-2016 30 të arrestuar në koncertin e “Guns N ‘Roses”

Sipas BBC, në koncertin e bendit legjendar “Guns N ‘Roses” janë arrestuar rreth 30 persona.

Koncerti në kuadër të turneut “Not In This Lifetime” u mbajt në qytetin lindor të Rutherford, në shtetin amerikan të Neë Jerseyt dhe për dy netë rresht morën pjesë më shumë 55 mijë fansave.

Pikërisht në stadiumin “Met Life”, janë arrestuar 30 persona.

Sipas BBC, arrestimi i tyre erdhi për shkak të sjelljes së pakontrolluar, ngacmimit, veprave penale dhe sulmeve ndaj policisë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Masakër në Japoni, agresori vret me thikë 19 persona dhe plagos 45 të tjerë
Ngjarja e rëndë në Francë, ndërron jetë prifti i marrë peng në Kishë. Anti-Terrori i Parisit merr në dorë hetimin »
Article Logic
Execution time: 0.010162115097046
array(1) { ["section"]=> string(49) "30-te-arrestuar-ne-koncertin-e-guns-n-roses-47728" }