300 aktivistë të AK bllokojnë rrugën e plazhit në Durrës, përleshen me policinë

Publikuar tek: politike, më 10:11 10-04-2016 300 aktivistë të AK bllokojnë rrugën e plazhit në Durrës, përleshen me policinë

300 aktivistë të AK bllokojnë rrugën e plazhit në Durrës dhe përleshen me policinë. Aktivistët kuqezi hedhin bomba tymuese dhe prishin rrethimin duke shkatërruar pengesat që kanë bllokuar rrugën e plazhit.

“Shkatërrim urbanistik, çdo fillim turistik. Rruget qepen në dimër dhe shqepen gjatë verës. 10 milon euro rrugë e re u inagurua para 6 muajsh. Terrorizmi urban, shkatërron turizmin shqiptar”, shprehen aktivistët. Sakaq. Forcat policore po tentojnë të qetësojnë situatën pas tymueseve të hedhura nga ana e protestuesve.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0089240074157715
array(1) { ["section"]=> string(84) "300-aktiviste-te-ak-bllokojne-rrugen-e-plazhit-ne-durres-perleshen-me-policine-37295" }