31 pako me peshë 32 kile fshehur në “Peugeot”, arrestohet në Kapshticë trafikanti nga Tirana (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 15:32 06-02-2017
Kapshtice by newsbomb-al

Policia Kufitare godet një tjetër rast të “Trafikut ndërkombëtar të lëndëve narkotike”, sekuestrohen 31 pako me peshë 32 KG lëndë e dyshuar si narkotike Cannabis Sattiva dhe arrestohet në flagrancë poseduesi i lëndës.

Shërbimet e Policisë Kufitare të Kapshticës, në bashkëpunim me Specialistët e Seksionit për Narkotikët në DVP-Korçë, bënë kapjen dhe arrestimin në flagrancë të shtetasit : Mustafa Molla, 56 vjeç, banues në Tiranë.

Më datë 06.02.2017, shtetasi i mësipërm është paraqitur në dalje të Republikës së Shqipërisë, me automjetin tip “Peugeot” me targa AA546NS.

Nisur nga dyshimet e shfaqura ky mjet u përzgjodh nga shërbimet e Policisë Kufitare, për verifikim në vijën e dytë. Gjatë kontrollit në skaner, u shfaqën dyshime se në pjesën e dyshemesë, mund të ishte fshehur lëndë e dyshuar narkotike.

Gjatë kontrollit të detajuar të mjetit konkretisht në një vend të modifikuar (midis sediljeve) u gjet dhe sekuestrua në cilësinë e provës materiale : 31 pako të mbështjella me letër natriban me peshë 32 Kg lëndë e dyshuar si narkotike Cannabis Sattiva.

Nga veprimet hetimore të kryera, si edhe marrja e deklarimeve rezulton se shtetasi i mësipërm kishte si destinacion Turqinë. Materialet për hetime të mëtejshme i kaluan Prokurorisë të Krimeve të Rënda në Tiranë, për  veprën penale:  “Trafikimi i narkotikëve, mbetur në tentativë” parashikuar nga nenet  283/a dhe 22 i Kodit Penal.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « FURTUNË NË DURRËS: Përplasen 3 peshkarexha me një anije tregtare, dy të plagosur
Rrezikojnë përplasjen tragetet në Vlorë, “Bridge” shkëputet nga kalata dhe shkon te “Red Stars” (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.012149095535278
array(1) { ["section"]=> string(101) "31-pako-me-peshe-32-kile-fshehur-ne-peugeot-arrestohet-ne-kapshtice-trafikanti-nga-tirana-video-67888" }