32 apartamente, 3 njësi tregtare, vila, makina... Sekuestro pronave 10 milion EURO të 'BOSIT' në Tiranë, i dënuar për TRAFIK KOKAINE nga Kolumbia

Publikuar tek: aktualitet, më 11:04 22-03-2018 32 apartamente, 3 njësi tregtare, vila, makina... Sekuestro pronave 10 milion EURO të 'BOSIT' në Tiranë, i dënuar për TRAFIK KOKAINE nga Kolumbia

Në rrugën “Marko Boçari” në Tiranë, është krijuar një katrahurë e vërtetë.

Kjo pasi oficerë të Policisë Gjyqësore kanë mbërritur ditën e djeshme në këtë rrugë për të sekuestruar me urdhër të Prokurorisë pallatin e ndërtuesit Luan Spahiu, ndërtuesit të njohur ndryshe si Luan Pinari.

Foto nga Alpenews: Luan Spahiu ose Luan Pinari 

22-1-770x470.jpg

Krahas pallatit në rrugën “Marko Boçari”, ndërtuesit i janë sekuestruar 32 apartamente, tre njësi tregtare, një vilë, dy sipërfaqe trualli dhe makina luksi.

Vlera e aseteve të Luan Spahiut është 10 milion euro, ndërsa 53 vjeçari rezulton i dënuar në Gjermani me 5 vite burg për trafik kokaine nga Kolumbia.

“S’mund të na sekuestrojnë e mbyllin ambientet që kemi, paguajmë taksat prej 15 vitesh" shprehen të shqetësuar banorët  të cilët kanë marrë me qera ose blerë ambientet që posedon ndërtuesi. 

Një nga pallatet e sekuestruara

palla-sekuestrim-300x194.jpg

Luan Spahiu ose Luan Pinari rezulton se nuk i justifikon pronat e pasurinë e tij. Sipas hetimit të Prokurorisë, pasuria e tij rezulton të jetë vënë mbi trafikun e drogës dhe ndërtuesi dhe preket nga ligji antimafias, gjë për të cilën ka nisur edhe një proces hetimor.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Shpërthen keq ish-ministri, thirrje të rinjve: Më mirë rrini në kafene, se keni nevojë për dije dhe jo b****
Deputetja e PS mirënjohëse: Edukimin tim ia dedikoj mençurisë së gjyshërve »
Article Logic
Execution time: 0.010189056396484
array(1) { ["section"]=> string(143) "32-apartamente-3-njesi-tregtare-vila-makina-sekuestro-pronave-10-milion-euro-te-bosit-ne-tirane-i-denuar-per-trafik-kokaine-nga-kolumbia-114110" }