33 gola mbrëmjen e dytë të Champions, dështim i madh për Napolin dhe Dortmundin

Publikuar tek: sport, më 00:11 07-12-2017 33 gola mbrëmjen e dytë të Champions, dështim i madh për Napolin dhe Dortmundin

Janë mbyllur ndeshjet e mbrëmjes së dytë të raundit të 6-të Uefa Champions League.

Nuk kanë munguar edhe mbremjen e sotme rezultatet surprizë, ku dallohen fitorja e Liverpool 7 me 0 përballë Spartak Moscow dhe skualifikimi i Napolit pas humbjes 2 me 1 me Feyenoord.

Por befasues kanë qenë edhe rezultatet e Dortmund që nuk u kualifikua duke humbur edhe ndeshjen e fundit me Real Madrid dhe Sevilias e cila nuk shkoi më shumë se një barazim me Maribor.

Më poshtë të gjitha rezultatet e ndeshjeve të sotme në Uefa Champions Legaue:

Champions League - Group E

Liverpool 7 - 0 Spartak Moscow

Maribor 1 - 1 Sevilla

Champions League - Group F

Feyenoord 2 - 1 SSC Napoli

Shakhtar Donetsk 2 - 1 Manchester City

Champions League - Group G

FC Porto 5 - 2 Monaco

RasenBallsport Leipzig 1 - 2 Besiktas

Champions League - Group H

Real Madrid 3 - 2 Borussia Dortmund

Tottenham Hotspur 3 - 0 APOEL Nicosia 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sulmuesi i Juventusit tregon çelësin për të mundur Interin të shtunën
Pjesëmarrja e Rusisë në Lojërat Olimpike, Putin jep lejen për atletët »
Article Logic
Execution time: 0.0067119598388672
array(1) { ["section"]=> string(85) "33-gola-mbremjen-e-dyte-te-champions-deshtim-i-madh-per-napolin-dhe-dortmundin-102227" }