368 familje të prekura nga tërmeti marrin bonusin e qerasë, Bashkia e Tiranës miraton listën e dytë (Dokumenti)

Publikuar tek: aktualitet, më 21:21 06-12-2019 368 familje të prekura nga tërmeti marrin bonusin e qerasë, Bashkia e Tiranës miraton listën e dytë (Dokumenti)

368 familje të tjera në Tiranë kanë pranuar të marrin bonusin e qerasë, pasi shtëpitë në të cilat ata banonin janë dëmtuar nga tërmeti.

Dje, Bashkia e Tiranës miratoi listën e parë për familjet që pranuan bonusin e qerasë me kushtet e tregut, 554 familje. Masa e bonusit të qirasë është përcaktuar në bazë të njësive të banimit dhe të gjitha këtyre familjeve bonusi i qirasë do t’u kalojë në llogaritë bankare.

Deri tani në total numri i familjeve që kanë pranuar bonusin e qerasë ka shkuar në 922.

Lista e plotë:

Bonusi i Qerase - Newsbomb.al by Newsbomb Albania on Scribd

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026762008666992
array(1) { ["section"]=> string(115) "368-familje-te-prekura-nga-termeti-marrin-bonusin-e-qerase-bashkia-e-tiranes-miraton-listen-e-dyte-dokumenti-188638" }