37 kile kanabis në banesën e vlonjatit 20 vjeçar, policia e arreston dhe shpall në kërkim bashkëpunëtorin (VIDEO)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:14 29-04-2017 37 kile kanabis në banesën e vlonjatit 20 vjeçar, policia e arreston dhe shpall në kërkim bashkëpunëtorin (VIDEO)

Policia ka finalizuar me sukses operacionin antidrogë të koduar "BEDROOM" ! Sekuestrohen 37 kilogramë lëndë narkotike e dyshuar e llojit Cannabis Sattiva, në një banesë, kapet autori, shpallet në kërkim bashkëpunëtori i tij.

Arrestohet në flagrancë pronari i banesës, shtetasi:  Bledar Grabovaj, 20 vjeç, banues në Vlorë.

Policia bën me dije se, më datë 28.04.2017, si rezultat i një pune hetimore disa ditore, Policia e Vlorës ka bërë të mundur zhvillimin këtij operacioni mbi bazën e të cilit është bërë gjetja dhe sekuestrimi i një sasie me lëndë narktotike në banesën e shtetasit të mësipërm.

Gjatë kontrollit të ushtruar në banesën e shtetasit Bledar Grabovaj, në lagjen "1 Maji", Policia ka gjetur një sasi me lëndë narkotike me peshë totale prej 37 kilogramë e dyshuar si Cannabis Sattiva.

Lënda narkotike u gjet e fshehur në dhomën e fjetjes së banesës në fjalë, e ndarë nëpër thasë sintetikë dhe të mbështjella me qese plastike, e cila u sekuestrua në cilësinë e provës materiale.

Nga hetimet e kryera, Policia ka konstatuar se në këtë ngjarje dyshohet se është i përfshirë shtetasi:  N.G., 50 vjeç, banues në Vlorë, i cili u shpall në kërkim dhe po punohet për kapjen e tij.

Materialet i kaluan Prokurorisë për veprën penale "Prodhimi dhe shitja e narkotikëve, kryer në bashkëpunim".

 


Vlore by newsbomb-al

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Sekuestrohen 15 kile marijuanë në Lezhë, autori ia “mbath” por zbuloni ku i kishte shkuar mendja për të fshehur drogën (FOTOT)
Shkodër, asgjësohen 2.5 kg dhe 502 fidanë Cannabis Sativa, arrestohen 3 persona (EMRAT) »
Article Logic
Execution time: 0.011070013046265
array(1) { ["section"]=> string(116) "37-kile-kanabis-ne-banesen-e-vlonjatit-20-vjecar-policia-e-arreston-dhe-shpall-ne-kerkim-bashkepunetorin-video-76845" }