38 qenër, 9 papagaj dhe 5 tigra nga Shqipëria bllokohen në Itali

Publikuar tek: aktualitet, më 16:16 18-10-2016 38 qenër, 9 papagaj dhe 5 tigra nga Shqipëria bllokohen në Itali Foto ilustruese

Kafshë të ndryshme të një karvani cirku të nisut nga Shqipëria, janë bllokuar në portin e Barit nga zyrtarë të zyrës doganore.

Këta të fundit në bashkëpunim me oficerët e Guardia di Finanzas dhe autoritetet e mbrojtjes së kafshëve, kanë vërtetuar se kafshët - në bazë të gjetjeve të kryera nga veterinerët - ishin pa dokumentin përkatës dhe jetonin në kushte mizore.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Reagon Dritan Ylli: Nuk e kam komentuar deklaratën e Veliajt për ngjarjen e Sharrës
Korçë, thyejnë kamerat dhe vjedhin sasinë e madhe të parave »
Article Logic
Execution time: 0.0092010498046875
array(1) { ["section"]=> string(69) "38-qener-9-papagaj-dhe-5-tigra-nga-shqiperia-bllokohen-ne-itali-56610" }