4 deputetë të rinj i shtohen 'opozitës së re', KQZ i jep mandatin kandidateve të listave të PD dhe LSI

Publikuar tek: aktualitet, më 14:21 18-04-2019 4 deputetë të rinj i shtohen 'opozitës së re', KQZ i jep mandatin kandidateve të listave të PD dhe LSI

Ditën e sotme Komisioni Qendror i Zgjedhjeve i ka dhënë mandatin e deputetit katër kandidatëve të listave të PD dhe LSI-së.

KQZ miratoi sot dhënien e mandatit për Andi Permetin, Erion Picirin, Fatjona Dhimitrin nga PD dhe për Eugen Bojaxhiun nga listat e LSI.

Katër kandidatët e rinj, do ta marrin zyrtarisht mandatin e deputetit në seancën e ardhshme plenare, ku do të bëjnë betimin.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020059823989868
array(1) { ["section"]=> string(106) "4-deputete-te-rinj-i-shtohen-opozites-se-re-kqz-i-jep-mandatin-kandidateve-te-listave-te-pd-dhe-lsi-160925" }