4 ditë në Hagë, Thaçi pritet në Morinë me flamuj kombëtarë dhe të UÇK-së

Publikuar tek: foto-e-dites, më 09:12 18-07-2020 4 ditë në Hagë, Thaçi pritet në Morinë me flamuj kombëtarë dhe të UÇK-së

Intervistimi i presidentit të Kosvës Hashim Thaçi në Hagë, në lidhje me aktakuzat për krime lufte dhe tortura ndaj njerëzimit ka përfunduar.

Dje Thaçi mbërriti në Rinas dhe u nis drejt Kosovës. Qytetarë të shumtë kanë dalë për ta pritur në pikën kufitare të Morinës, me flamuj kombëtarë dhe të UÇK-së. Ai njoftoi se në mbrëmje do ishte në Kosovë ndërsa sot në orën 20:00 do të flasë për mediat në lidhje me 4 ditët që kaloi në Hagë.

"Sapo kam zbritur në Tiranë, nga kthimi prej Hagës dhe në mbrëmje do të arrij në Kosovë. Nesër në orën 20:00 do të flas për katër ditët e kaluara në Hagë. Ju uroj një fundjavë të bukur. Ju siguroj se askush nuk mund ta rishkruajë historinë tonë! HTH", shkroi dje Presidenti Thaçi.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Historike/ Numërohen votat në Maqedoninë e Veriut, shqiptarët me 32 vende në Parlament
»
Article Logic
Execution time: 0.013057947158813
array(1) { ["section"]=> string(78) "4-dite-ne-hage-thaci-pritet-ne-morine-me-flamuj-kombetare-dhe-te-uck-se-214169" }