4 grabitjet spektakolare me mbi 10 milion euro, gazetari Artan Hoxha zbulon një detaj të fortë dhe ndërton kronologjinë

Publikuar tek: aktualitet, më 10:06 10-02-2017 4 grabitjet spektakolare me mbi 10 milion euro, gazetari Artan Hoxha zbulon një detaj të fortë dhe ndërton kronologjinë

“Grabitesit e të ENJTES”, këshu i quan gazetari investigativ Artan  Hoxha, autorët e grabitjeve të bujshme që kanë ndodhur brenda dy viteve dhe që lidhen me bankat e kompanitë e sigurimit.

Detaji i fortë që zbulon Hoxha është fakti që të gjitha grabitjet kanë ndodhur ditën e enjte dhe ndërsa ndërton kronologjinë, shkruan me tone humori:

“Ishallah nuk jane admirues te emisioneve maratonë të të enjtes në mbremje, duke nisur nga Opinion i Fevziut, Top Story i Ballës, Të Paekspozuarit e Rakipit etj,...ndryshe do e kemi keq punën”.

GRABITJET E BUJSHME:

E enjte 12 shkurt 2015
U grabitën 3 milione € te Kthesa Laknasit, gjatë aksit rrugor Qafa e Kasharit-Rinas. Po transportoheshin nga një bankë e nivelit të dyte drejt aeroportit me destinacion Vienën...

E enjte 3 dhjetor 2015
Në daljen e garazhit të Union Bank te Stacioni Trenit, grabiten mbi 2 milione €, paratë do transferoheshin për në aeroport me destinacion Vienën...

E enjte 30 qershor 2016
Brenda aeroportit te Rinasit grabitën 3 milione €, të Raiffheisen Bank paratë po transferoheshin me avion drejt Vienës...

E enjte 9 shkurt 2017
Grabiten tek kthesa e Laknasit 2 milionë €, te BKT, po transportoheshin per ne Rinas, me destinacion final Vienën...

E premte 10 shkurt 2017
Pushim. Grabitësit thjeshtë numërojne paratë dhe ndajnë placken ...
Rrini te qetë, udhëtoni pa shqetesim për ne Rinas. Sot është vetem emisioni "Zone e lire" i Canit, ai nuk merret me kusare dhe grabites..

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Rreh ish-bashkëshorten, arrestohet 28-vjeçari në Tiranë (Emri)
Grabitja në Qafë-Kashar, flet Tahiri: Ngjarja është provë për gjera që duhen bërë urgjentisht (Foto) »
Article Logic
Execution time: 0.012755870819092
array(1) { ["section"]=> string(124) "4-grabitjet-spektakolare-me-mbi-10-milion-euro-gazetari-artan-hoxha-zbulon-nje-detaj-te-forte-dhe-nderton-kronologjine-68303" }