4 mësues dalin me pozitivë me Covid-19 në Bulqizë, në shkollë vijon mësimi

Publikuar tek: aktualitet, më 12:33 18-09-2020 4 mësues dalin me pozitivë me Covid-19 në Bulqizë, në shkollë vijon mësimi Shkolla 9 vjeçare Shefqet Tanci, Bulqize

4 mësues të shkollës 9 vjeçare "Shefqet Tançi" në Bulqizë kanë dalë pozitivë me Covid-19.

Mësohet se mësuesit kanë marrë sot rezultatet e testimit për Covid-19 dhe kanë rezultuar pozitivë. Megjithëse mësuesit që kanë dalë pozitivë janë vetëizoluar, në shkollë mësimi vijon normalisht.

Ndërkohë, epidemiologët e ISHP-së së Bulqizës vijojnë gjurmimin epidemiologjik për të parë nëse infeksioni është përhapur më tej.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011852025985718
array(1) { ["section"]=> string(80) "4-mesues-dalin-me-pozitive-me-covid-19-ne-bulqize-ne-shkolle-vijon-mesimi-220819" }