4 muaj nga zgjedhjet, caktohet drejtuesi politik i PD në Lezhë, Lulzim Basha i beson pedagogut të njohur

Publikuar tek: politike, më 10:21 18-01-2021 4 muaj nga zgjedhjet, caktohet drejtuesi politik i PD në Lezhë, Lulzim Basha i beson pedagogut të njohur

Mark Marku do të jetë drejtuesi politik i PD në Lezhë. Kryedemokrati Lulzim Basha ka vendosur që postin e rëndësishëm për drejtimin e qytetit të Lezhës tia besojë Markut.

Pedagogu Mark Marku më parë ka qenë deputet i PD-së, ndërsa së fundmi i kishte vlesuar një vend mes anëtarëve të vlersimit të kandidaturave për deputetë në zgjedhjet e 25 prillit të këtij viti.

Kur na ndajnë 4 muaj nga zgjedhjet parlamentare të 25 prillit, PD duket se po emëron të gjithë drejtuesit politik në qarqe. Më herët, kreu i PD Lulzim Basha ka emëruar si drejtues politik në Shkodër Helidon Bushatin.

Pas tij, u emëruan dhe drejtuesit politik të qarqeve Fier, Vlorës dhe Elbasanit, respektivisht Enkelejd Alibeaj në Fier,  ish-kreu i KLSH Bujar Leskaj në Vlorë dhe Sekretarit të Përgjithshëm të kësaj partie, Gazment Bardhit, qarkun e Elbasanit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 318 procedime për protestën te Astiri, Klevis Balliu: Këtë javë do nxjerr dokumente konkrete, Rilindja do shkërmoqet
“Djegia e mandateve dhe mos-futja në zgjedhje ishte gabim”, Biberaj i PD: Kemi nxjerr mësime, i lamë fushën bosh Ramës »
Article Logic
Execution time: 0.011462926864624
array(1) { ["section"]=> string(109) "4-muaj-nga-zgjedhjet-caktohet-drejtuesi-politik-i-pd-ne-lezhe-lulzim-basha-i-beson-pedagogut-te-njohur-235407" }